Pražské Mozartovo trio
Soubor vznikl v roce 1991 z vážného zájmu hráčů o komorní hudbu. Soubor má ve svém repertoáru většinou díla starých českých mistrů, která jsou systematicky objevována v našich i světových hudebních archívech (V. Nudera, Fr. Alexius, F. V. Kramář, J. N. Vent a jiní). Vrací se však také ke špičkovým dechovým triím světových skladatelů (W. A. Mozart L. van Beethoven).
Štefan Britvík: klarinet (umělecký vedoucí)
Vystudoval klarinet a později dirigování na Konzervatoři v Praze. Jako klarinetista se věnuje komorní hudbě. Již od dob studia se zabývá systematickým vyhledáváním a realizací orchestrálních a vokálních archivních skladeb. Od vzniku souboru Pražské Mozartovo trio v roce 1991 pracuje také na vyhledávání a realizaci skladeb pro toto obsazení. Podstatné je rovněž jeho působení jako šéfdirigenta a uměleckého vedoucího orchestru "Symphony Prague" a sbormistra Sboru Českého rozhlasu.
Miloš Bydžovský: klarinet
Vystudoval Konzervatoř v Praze a ve studiu dále pokračoval na Akademii musických umění v Praze. Již od studií vystupuje často jako sólista. V roce 1991 získal 1. cenu v mezinárodní soutěži Concertino Praha. Nyní působí jako první klarinetista a solóklarinetista Opery ND v Praze.
Petr Němeček: fagot
V roce 1991 nastoupil na Konzervatoř v Praze do třídy prof. Formáčka a absolvoval v roce 1997. V letech 1998-2003 studoval na Hudební fakultě AMU u prof. Hermana a prof. Seidla. V roce 2000 vyhrál mezinárodní fagotovou soutěž v Olomouci. V letech 1996 a 2002 se zůčastnil Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro (v roce 2002 - 2. kolo -laureát). Významným rokem v jeho hudební kariéře byl rok 2000, kdy se stal členem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
Ukázka:
https://www.praguemozarttrio.com/ukazky/
Dále na koncertu vystoupí:
Natálie Šmauzová: zpěv
Sopranistka Natálie Šmausová vystudovala zpěv u MgA. Simony Procházkové na konzervatoři v Plzni, nyní je studentkou HAMU v Praze. V roce 2017 získala druhé místo na Mezinárodní soutěži Romantica Praha. V roce 2019 byla aktivně zapojena do operního představení Konzervatoře Plzeň Zmatek na Parnasu, pod vedením Magdalény Švecové. Účastnila se akce Night of baroque opera, Wexford, Irsko. Na kurzu staré hudby ve Spáleném Poříčí nastudovala roli Galatey s dirigentem Jamesem Gray v opeře Acis Galatea. Pravidelně zpívá státní hymny na významných akcích - 30 let sametové revoluce, hokejové zápasy HC Škoda Plzeň apod. Věnuje se rovněž sólovým koncertům.
Ukázka:
https://www.youtube.com/watch?v=_70gjJtVLqc
Miroslav Vilímec: housle
Miroslav Vilímec se narodil v Klatovech, patří mezi nejvýznamnější české houslisty současnosti. Od roku 1992 působí jako koncertní mistr České filharmonie.
Základy houslové hry získal u své matky, významné západočeské houslistky a pedagožky, Ilony Vilímcové. Po řadě úspěchů v houslových soutěžích a absolvování Akademie múzických umění v Praze ve třídě Prof. Václava Snítila, žáka Jaroslava Kociana, byl přijat do skupiny 1. houslí České filharmonie.
Výčet sólistických vystoupení zahrnuje účinkování s mnoha orchestry, pravidelně spolupracuje i s Českou filharmonií, se kterou provedl např. koncerty C. Saint-Saënse, W. A. Mozarta, N. Paganiniho, J. Kubelíka, Sukovu Fantazii, Lalovu Španělskou symfonii a mnoho dalších skladeb, s Českou filharmonií pořídil též nahrávku houslového koncertu Viléma Petrželky.
Kromě recitálů s klavírem se věnuje i jiným nástrojovým kombinacím, hraje např. s akordeonistkou Jarmilou Vlachovou či s harfenistkou Janou Bouškovou.
Miroslav Vilímec je také předsedou Společnosti Jana Kubelíka, která se stará o šíření odkazu Jana Kubelíka a dalších českých houslistů minulosti.
Ukázka:
https://www.youtube.com/... Lso
Možnost rezervací vstupenek na číslech 777 317 186; 776 138 224 nebo na mailové adrese hartmanice@email.cz.