Seznam dárců

  • 200 Kč Anonymní dárce 18.5.2023
  • 1.000 Kč 1% dárci Broker Consulting 16.5.2023
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 1.200 Kč.

Před 16 lety se nám narodila dcera Eliška, pro kterou žádáme o finanční podporu. Eliška se narodila jako donošené miminko, jen byla malinká, vážila jen 2,18 kg. Od začátku měla vše opožděné a tak se vše přisuzovalo tomu, že byla malé miminko a časem to dožene. Jenže ve dvou letech ještě sama nechodila, rozhodli jsme se pro genetické vyšetření. Tam nám oznámili, že Eliška má vzácný syndrom Cri Du Chat (SYNROM KOČIČÍHO KŘIKU). Součástí diagnózy je i mentální retardace, mikrocefalie, hypotonie, hydrocefalus.

Eliška nyní navštěvuje základní školu speciální, kterou má velmi ráda. Sice neumí číst ani psát, ale rozumí celkem dobře běžným věcem. Naučila se ovládat tablet bez problémů. Učí se znakovou řeč, protože řeč je u této diagnózy asi největší problém. Řekne jen pár slov.

Bohužel se před pěti roky u Elišky objevila skolióza a do dnešních dnů se zhoršila natolik, že ji chtěli operovat. Jen cvičení doma a lázně nepomohly. Operace by pro ni znamenala velký zásah do těla a hlavně psychické problémy spojené s velkými bolestmi po operaci. Eliška má ráda pohyb, tanec a po operaci by byla značně omezená. Rozhodli jsme se po konzultacích s fyzioterapeuty pro konzervativní řešení. Cvičí doma SM systém, ale potřebuje intenzivní rehabilitace, které by jí opravdu pomohly.

Bohužel tyto nejsou hrazené pojišťovnou a není v našich finančních možnostech Elišce dopřát pro ni tak potřebnou péči. V Centru Hájek jsou terapeuti, kteří odvádějí skvělou práci a hlavní je, že u Elišky dosáhli zlepšení skoliotické křivky. Dvouhodinový program Therasuit Eliška zvládá velmi dobře. Ten je doplněný o další podpůrné procedury a rehabilitace.

Obracíme se na vás s prosbou o pomoc pro Elišku, která nám vše oplácí svým úsměvem a radostí ze života. Mockrát děkujeme všem lidičkám, kteří mají srdce na pravém místě.

Rodina Elišky Krouské

Dobrým skutkem pro Elišku Krouskou je finanční dar ve výši 65 000 Kč na úhradu dvoutýdenního programu Therasuit v Centru Hájek.

Věra Krouská
Mladá Boleslav
Tel: 776050977

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz