Seznam dárců

  • 35.332 Kč OC Europark Praha Šterboholy - dar sbírka textilu 2023 * 23.3.2023
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 35.332 Kč.

Této sbírce pomáhá dar od OC Europark Praha Štěrboholy ve spolupráci s firmou Potex z charitativního sběru použitého textilu.
Sbírka použitého oblečení, obuvi a textilu probíhá po celý rok 2023 a je určena na neurorehabilitace pro Emičku.
Připojte se také!

Emička se narodila po bezproblémovém těhotenství v srpnu 2013 ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Po porodu měla potíže s dýcháním, proto byla umístěna do inkubátoru s kyslíkem. Později, během hospitalizace prodělala také sepsi.
A ta nejspíš byla pro Emu osudová...

Emičky vývoj je stále hodně opožděný, je na úrovni cca 9-12 měsíčního mimča. Nemluví,občas vypustí nějakou slabiku nebo zvuk, neleze, nechodí, je na plenách. Vyžaduje neustálou péči, protože nezvládá žádný úkon sebeobsluhy. Sedět se naučila
až ve 3 letech.

Ema od září 2020 navštěvuje speciální školu v Praze na Žižkově, kam ji vozím. Pravidelně rehabilituje na klinice ASTRA v Praze. Dojíždíme také na cvičení podle Feldenkraisovy metody, jezdíme na hiporehabilitační pobyty do Centra hiporehabilitace Mirákl a na logopedii.

Péče o Emičku je náročná psychicky, fyzicky i finančně, ale je to naše usměvavé sluníčko a díky naší rodině a kamarádům to zvládáme a také díky různým cvičením a terapiím se Ema pomaličku posouvá dopředu. Např. v červnu 2020 jí byl odstraněn po 6 letech PEG na krmení, protože se postupně naučila jíst a pít pusinkou. I když potravu musí mít stále ještě rozmačkanou, je to pro nás všechny velký pokrok. Nyní se hodně zaměřujeme na to, abychom Emu dokázali postavitna nohy. Kdyby zvládla stoj s oporou, bylo by to úžasné a pro nás pečující rodiče i velká pomoc.

Neurorehabilitační kliniku ASTRA navštěvujeme od května 2021. Ema zde rehabilituje pravidelně 1x nebo 2x týdně 2 h celoročně kromě malých pauz během prázdnin nebo pokud je nemocná. Forma ambulantního dlouhodobého pravidelného cvičení jí vyhovuje nejlépe. Se zkušenými terapeuty pracují na zpevnění a posílení tělíčka i končetin, stimulují vestibulární systém, cvičí ve vývojových pozicích a vertikalizují. Jelikož jsou ale neurorehabilitace finančně náročné a pojišťovna na ně nepřispívá, budeme rádi za každý finanční příspěvek, abychom mohli Emince tuto rehabilitaci dopřát.

Předem děkujeme za jakoukoli finanční pomoc.
Rodina Angelovičových

Dobrým skutkem pro Emu Angelovičovou je finanční dar ve výši 35 332 Kč na úhradu pravidelných neurorehablitačních cvičení v Astra klinika.

Jaromíra Angelovičová
Praha
Tel: 777039390

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz