Seznam dárců

  • 1.000 Kč 1% dárci Broker Consulting 21.5.2023
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 1.000 Kč.

Byla jsem moc hodné miminko, pěkně jsem papala, byla jsem klidná a spavá. Jen babička říkala, jestli nejsem moc líná. Je pravda, že v roce jsem sotva lezla, otáčení mi moc nešlo ani na bříšku se mi nelíbilo, nejspokojenější jsem byla vleže na zádech. To už se na mě ale domluvili a nutili mě do cvičení. S paní fyzioterapeutkou jsem si rovnala nožky a měla za úkol mě rozhýbat. Kromě toho začal kolotoč různých prohlídek.

Co já všechno prošla – neurologie, ortopedie, výživové poradenství, hematologie, kožní, dokonce i magnetickou rezonanci jsem zvládla. Všude se ale maminka dozvěděla: „Máte krásné, zdravé miminko, je droboučká, však ona to dožene.“ A tak jsem dál cvičila, opravdu jsem se snažila, ale moc jsem se nelepšila. Co mi dalo práce si sednout nebo jít do kleku. Moje drobné tělíčko mi to moc neulehčovalo.

Zlom nastal tehdy, když i to, co jsem se s velkou námahou naučila, mi začalo dělat větší problémy. V pátek 13. 8. 2021 si maminka vyslechla krutý ortel – spinální svalová atrofie II. typu. V nemocnici okamžitě zahájili léčbu lékem Spinraza, na který jsem reagovala skvěle. Ulevilo se mi, byla jsem opět usměvavé sluníčko. Za 14 dní jsem podstoupila druhou dávku a zanedlouho po tom jsem dostala krásný dárek. Pojišťovna mi proplatila genovou léčbu. Dostala jsem šanci s tou ošklivou nemocí zabojovat.

Aby léčba byla maximálně účinná, musím rehabilitovat a neustále na sobě pracovat. Pravidelně cvičím v Centrum Hájek a v hiporehabilitačním centru Mirakl. Získané finanční prostředky budou použity na uhrazení těchto pobytů.

Aktuálně sama lezu a s dopomocí se postavím na nožky. Na své první krůčky ale stále čekám...

Děkujeme za každou pomoc,
Majdalenka s maminkou

Dobrým skutkem pro Majdalenku Adámkovou je finanční dar ve výši 89 000 Kč na neurorehabilitační pobyt s ubytováním v Centru Hájek.

Martina Adámková
Teplice
Tel: 731166188

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz