Naši patroni

Jaromír Jágr

ZAR65b2c5__DSC5110.jpg

   Od dětství mám v paměti slova svých rodičů, že udělat něco pro druhé a nic za to nežádat je výrazem dobra a postoje člověka k člověku...

Ale až mnohem později jsem přišel na to, že to v jistém smyslu vnímám také jako svoji „povinnost", dělat v životě něco nejen pro sebe...

A věřte mi, že příležitostí k dobrým skutkům je všude kolem stále dost a dost, jen se neumíme dívat. A proto mám DOBRÝ SKUTEK rád - je to příležitost vidět a konat.

 

     

Lucie Křížková (Váchová)

lucie_krizkova.png

  Podle světového trendu by mělo sociální cítění patřit k povinné výbavě všech vítězek soutěží krásy.

Zatímco ale velká část dívek o charitě pouze mluví, jsem ráda, že existují vzácné výjimky, které v oblasti pomoci druhým zaznamenávají obdivuhodné výsledky. Důkazem mluvícím za vše mohou být například světově úspěšné krásky Helena Houdová či Taťána Kuchařová.

V českých poměrech se velmi daří také Lilian Sarah Fischerové.  Za jejich úspěchy stojí nejen krásné tváře, ale také osobní nasazení, správné kontakty a samozřejmě velké štěstí. Já osobně sice žádný vlastní projekt nemám, už více jak sedm let ale příležitostně pomáhám různým organizacím věnujícím se nemocným a opuštěným dětem.

Musím ale bohužel připustit, že nejednou jsem se setkala s případy, kdy lidé využili charitativní příležitosti k vlastnímu obohacení a takové zkušenosti samozřejmě změnily můj postoj v dalším působení v této oblasti. Začala jsem si pečlivě vybírat. A v současné době už mohu říci, že mám vybráno. Našla jsem Dobrý skutek. Spolek, kde nepřijde jediná koruna nazmar. A to je pro mě prioritou! Tisknout peníze bohužel neumím, ale budu se snažit, aby i mým přičiněním přibylo v seznamu Dobrého skutku několik dalších jmen uspokojených klientů.

 

     

Marian Jelínek

Screenshot 2019-10-17 at 10.43.50.png

  Kdysi jsem byl přítomen rozhovoru mezi bohatými lidmi na setkání manažerů jedné nadnárodní firmy. Rozhovor se stočil na otázky kolem charity, jak je to hrozné, co se dnes ve světě děje, jaké a kolik má naše společnost problémů. Vyslechl jsem si několik dojemných příběhů lidí, s nimiž si osud opravdu „zahrál hru“, která vháněla slzy do očí a bolest do srdcí všech posluchačů. Všichni jsme zadumaně a soucitně pohlíželi na řečníky a souhlasně pokyvovali hlavami...

Cestou domů jsem přemýšlel o tom, že nechci být jako spousty ostatních, kteří mluví o tom, jak je to či ono hrozné, jak je nutné tam či jinde pomáhat, ale sami nedělají nic. Jen mluví a „soucítí“ a zase mluví... Toho večera jsem si uvědomil pro mne bolavou pravdu, že takový jsem vlastně i já! To byl pro mne hlavní impuls, který mne vedl založit Dobrý skutek! Jsem velmi rád, že se podařilo tuto myšlenku uvést do života. Za to patří dík mnoha „bezejmenným“, kteří se o to zasloužili.

Já osobně bych chtěl poděkovat těm manažerům, bez nichž by možná Dobrý skutek ani nevznikl a já bych patřil k těm, kteří jen mluví a „soucítí“ a zase mluví... Děkuji, páni manažeři!

 

     

Ilona Křížková

Ilona_Křížková

  Jmenuji se Ilona Křížková a v současné době jako hlavní kreativní manažerka vedu nově vybudované volnočasové centrum "Krašovská Aktivity Centrum" v Plzni. V úzké spolupráci s městem zajišťuji další aktivity a akce pro širokou veřejnost, věnuji se vzdělávání v oblasti sportu, etikety a managementu. 
Již řadu let organizuji celorepublikový charitativní projekt Dívka Talent.

K Dobrému skutku mě přivedla Lucie Křížková, která je zároveň patronkou a moderátorkou mého projektu, jehož každoroční výtěžek putuje přímo vybranému klientovi "Dobrého skutku". A proto je pro mne velkou ctí stát se patronkou vedle takových osobností jako je Lucie Křížková, Marian Jelínek, Ladislav Špaček a dokonce i Jaromír Jágr.  S většinou z nich mě spojuje i má profese, a proto jsem tuto výzvu přijala bez váhání.

Dobrých skutků podle mě není nikdy dost. Osobně se sice snažím pomáhat už delší dobu, doposud to bylo ale vždy jen jednorázově, nikdy ne pravidelně. A to je přece škoda! Denně vidím v televizi nebo na internetu příběhy nebo smutné osudy lidí, které mi nejsou lhostejné. Už delší dobu jsem si proto sama sobě říkala, že bych mohla dělat víc. Vždyť ne každý má to štěstí (jako já) být zdravý. Cítím tedy trochu i povinnost pomáhat tam, kde je to potřeba. I z tohohle důvodu jsem se stala patronkou spolku Dobrý skutek.

 

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz