Poděkování: SMÁci - psychorehabilitační pobyt

Vážení dárci,
přijměte prosím velké a srdečné poděkování za Vaši podporu našich aktivit pro děti s SMA – psychorehabilitačního pobytu, který se konal v Pluhově Žďáru v termínu od 14. 8. - 21. 8. 2022.

Letos to ale nebylo jednoduché ani pro děti, dospívající ani asistenty, neboť v průběhu pobytu došlo k závažnému zhoršení jednoho chlapce, bylo nutné přivolání záchranné služby a Matěj je bohužel již trvale připojen na domácí umělou plicní ventilaci. 

Dospívání je těžké a náročné období pro zdravého, natož pro tyto děti, se vším co mají před sebou se postupně vyrovnat a zvládat vše v dobré psychické kondici. O to více si vážíme v této nelehké době jakékoli finanční podpory, Váš příspěvek 50 000 Kč nám velmi pomůže.

Jako rodiče děláme tuto práci téměř dobrovolnicky a proto nám jakákoliv finanční podpora velmi pomůže. Informace o Vaší podpoře také uvádíme na webu naší pacientské organizace.

S poděkováním za milou spolupráci a s přáním hezkých podzimních dní.
Helena Kočová

PS: Pobyt si děti moc užily, posílám Vám také vyprávění o denním programu našeho letošního „tábora“.

Neděle
Během odpoledne přijížděli asistenti a účastníci a vítali se po dlouhé roční pauze. Poté se všichni ubytovali a odpočinuli si po cestě. Večeří byl pobyt oficiálně zahájen.

Pondělí
Dopoledne přišla snad všech nejoblíbenější část celého programu a to lasergame! Všichni si jí moc užili. Odpoledne bylo ve tvořivém duchu – s pomocí paní Lenky Kinzlové jsme vyráběli vitráže Tiffany. Ze skleněných fragmentů tak postupně vznikl například andělíček, vlajka nebo dokonce 3D výrobek skleněných kytiček.

Úterý
Po snídani jsme začali vyrábět plátěné tašky – fantazii se meze nekladly, takže vznikly moc hezké výrobky. Odpoledne pro nás byl připraven orientační běh s úkoly. Po večeři bylo vyhlášení a výherci obdrželi ceny za svůj výkon a orientační schopnosti.

Středa
Ve středu jsme měli zajímavé povídání o zbraních, které jsme si potom mohli vyzkoušet. Někteří sami a někteří s dopomocí. Vždy se našel způsob, jak aktivitu přizpůsobit každému na míru. Na konci dostal každý klíčenku na památku. Odpoledne bylo odpočinkové, kdo chtěl, mohl se prospat, nebo jít vyrábět či jít hrát společenské hry.

Čtvrtek
Přijela paní canisterapeutka se svým psem a vyprávěla nám o canisterapii, kterou jsme si mohli i vyzkoušet. Když nám po obědě slehlo, hráli jsme sportovní hry, které pro nás byli připraveny. Asistenti čekali na stanovištích s různými aktivitami. Byly to například: rychlostní závod do kopce, stavění věže, piškvorkový turnaj a další.

Pátek
Ráno jsme dodělaly poslední detaily na našich plátěných taškách a potom je nechali zapéct na speciální žehličce. Odpoledne jsme hráli závod příkladů, kdy bylo dvojici nalepeno zezadu na vozík jednoduchá příklad, a kdo první vypočítal příklad toho druhého, vyhrál. Tato hra se setkala s velkým úspěchem. Když se setmělo, přišel čas na bojovku s úkoly po cestě. Na jejím konci se každý podepsal a stvrdil tím, že bojovku skutečně absolvoval.

Sobota
Dopoledne nám počasí moc nepřálo, ale my jsme se nedali a vymysleli jsme hru, která se dá hrát i pod střechou. Bylo to velké pexeso, které se hrálo na týmy.  Když se trochu vyčasilo, vydali jsme se na výlet na zámek Červená Lhota. Večer měli asistenti připravený koncert, který se moc povedl. Ten pak volně přešel do taneční párty, kterou si všichni moc užili.

Neděle
Po snídani jsme se sbalili a rozloučili jsme se se svými kamarády. Už se těšíme na příští rok!

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz